DAMPOL

Aktualnie firma Dampol produkuje:

-części do gumowych tłumików drgań skrętnych wału korbowego silnika spalinowego. Części te maja zastosowanie w silnikach typu V6-I-2,8; V6-3,2-I i V6-4,0-I (firmy Volkswagen) . Silniki te są montowane w samochodach VW, Porsche, Audi, Seat, Peugeot, i Skoda. Odbiorcą tych detali jest włoski koncern przemysłowy GOMMA, oraz niemiecki koncern przemysłowy PAGUAG. Aktualnie produkujemy detale do 3 typów gumowych tłumików drgań skrętnych. Zakład po wielu staraniach został dopuszczony, przez naszych odbiorców, a także przez koncern Volkswagen, do produkcji bardzo odpowiedzialnych części na pierwszy montaż silnika. Prace przy produkcji tych części prowadzi się na maszynach sterowanych komputerowo i numerycznie. Jesteśmy jedynym producentem tych detali na świecie. Rocznie produkujemy około 160 000 detali do ww silników.

-wiskotyczne tłumiki drgań skrętnych wału korbowego silnika spalinowego jak i ich części między innymi do firmy Volvo.

-tłumiki wydechu, które są montowane na silnikach 6 CT 107 produkowanych przez polską firmę Andoria. Silniki te maja zastosowanie w agregatach prądotwórczych służących do nawadniania oaz w krajach pustynnych.

-dźwignie sterujące, pedały sprzęgła i hamulca, które maja zastosowanie między innymi w traktorach oraz kombajnach. Odbiorcą tych detali jest koncern przemysłowy CBM Polska Sp. z o.o. oraz Same-Deutz Fahr-Lamborgini-Hűrlimann . Dla tych firmy produkujemy seryjnie 73 detale. Detale te montowane są w traktorach, kombajnach innych pojazdach w zakładach koncernu we Włoszech, Niemczech, Chorwacji, Danii i Polsce. Z firmą CBM jest podpisana długoletnia umowa kooperacyjna.

-oraz prowadzi regenerację wiskotycznych i sprężynowych tłumików drgań skrętnych wału korbowego silnika spalinowego do jednostek pływających, dla armatorów krajowych i zagranicznych. Prace te wykonuje się pod nadzorem światowych Towarzystw Klasyfikacyjnych takich jak: GL (Germanischer Lloyd), DNV (Det Norske Veritas), Lloyd's Register of Shipping, Bureau Veritas, PRS (Polski Rejestr Statków) i RMRS ( Rosyjski Morski Rejestr Statków). Dampol posiada świadectwo uznaniowe PRS i jest jedyną firmą w kraju wykonującą remonty i regenerację wiskotycznych i sprężynowych tłumików drgań skrętnych.
Wykaz  niektórych przeprowadzonych remontów tłumików drgań skrętnych do jednostek pływających w latach 1998 - 2015.


Home